Magistriõpe
Magistriõppes saab õppida neljal õppekaval.
Etnoloogia, folkloristika ja rakendusantropoloogia õppekava alla kuuluvad:
- Etnoloogia eriala, mis annab süvendatud teadmised etnoloogia, kultuuri- ja sotsiaalantropoloogia aktuaalsetest probleemidest ja uurimismeetoditest.
- Folkloristika eriala, kus kujundatakse arusaamist eesti rahvaluulest võrdlevalt, mõistmaks pärimusprotsessi ja rahvaluule ilminguid kaasaegsetes kontekstides. Erialakursustel antakse ülevaade kaasaegse rahvusvahelise folkloristika teoreetilistest suundumustest, käsitletakse nii mineviku kui tänapäeva folkloori selle sotsiaalses tähendusruumis.
- Rakendusantropoloogiline õppesuund toimub kahe eriala koostöös. Omandatakse oskused kultuurianalüütiliste teadmiste praktiliseks rakendamiseks konkreetsetes professionaalsetes kontekstides (nt erinevates avaliku sektori institutsioonides, ettevõtetes ja mittetulunduslikes organisatsioonides).
Folkloristika ja pärandirakenduste ingliskeelne magistriõppekava annab teadmised mõistmaks pärimust ning ainelist ja vaimset kultuuripärandit, samuti oskused eetiliseks äritegevuseks ja tööks kogukondadega pidevalt kasvavas kultuuripärandi valdkonnas.
Kirjandus- ja teatriteaduse õppekavasse kuuluvad:
- Eesti kirjanduse eriala, kus omandatakse süvateadmised eesti ja maailmakirjanduse tähtsamatest etappidest ja tekstidest 19. ja 20. sajandil. Tudeng saab ülevaate kirjandusteooria uurimismeetoditest ja teoreetilistest printsiipidest, oskuse neid rakendada ja suutlikkuse kirjutada kirjanduskriitikat.
- Maailmakirjanduse eriala, mis annab põhjalikud teadmised võrdlevast kirjandusteadusest ehk komparativistikast, üldisest kirjandusteooriast, Lääne kirjanduse ja eesti kirjanduse ajaloo peanähtustest, eesti ja maailmakirjanduse suhetest ning uusimatest kirjandusprotsessidest maailmas ja Eestis. Õpitakse mõistma ka erinevates kirjanduskultuurides toimuvate protsesside omavahelisi seoseid. Üheks oluliseks valdkonnaks on erinevate kunstimeediumide (pilt, heli, keel, film, uued meediad) vaheliste suhete uurimine.
- Teatriteaduse eriala, kus üliõpilane omandab süvendatud teadmised maailmateatri ajaloost ning maailmakirjandusest (valgustusajastust tänapäevani), tunneb ning oskab rakendada teatriuurimise meetodeid, analüüsida teatrietendust eri meetodite abil, süvendatult analüüsida etenduse komponente ja kirjutada teatrist eri žanrites (retsensioon, rolliportree jm).
Kultuurikorralduse õppekava läbimise käigus omandatakse tänapäevased kultuurikorralduse ja-juhtimise meetodid, tutvutakse kultuuripoliitiliste kontseptsioonide ning kunsti- ja kultuurivaldkonna arengu võimalustega.