Kõigi praktikaliikide maht on 3 ainepunkti. Praktikaliigi järgi on kirjas praktikantide oodatav õppetase.
NB! Konkreetse praktikaliigi sooritamise osas tuleb kokku leppida praktikate koordinaatoriga.
Etnoloogia osakonna praktika koordinaator on Kirsti Jõesalu: kirsti.joesalu [ät] ut.ee.
Tegemist on projektipõhise praktikada etnoloogia osakonna praktikapartnerite teadus- ja muude (nt näituse) projektide läbiviimisel. Praktika käigus saadakse kogemus etnograafiliste uurimismeetodite (nt osalusvaatlus, intervjueerimine) rakendamisest ning kogutud materjalide töötlemisest ja analüüsist. Kursus koosneb iseseisvast tööst ja seminaridest. Praktika eeldusaineks on etnograafiliste välitööde metodoloogia (HVKU.03.002) läbimine. Ainekood FLKU.03.036. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis.
Praktilised tööülesanded annavad sissevaate muuseumide töökorraldusest ühe konkreetse muuseumi näitel. Praktika toetab õppija läbimõeldud karjäärivalikuid erialastes institutsioonides ja tutvustab muuseumi kui organisatsiooni toimimist. Ainekood FLKU.03.070. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis. Lähedased praktikaained: muuseumihariduse praktika, näitusepraktika, kogudega töötamise praktika.
Praktika eesmärk on anda õppijatele kogemus (muuseumi)kogudega seotud erinevatest tegevustest. Praktika käigus osaleb erinevates kogude süstematiseerimise, digitaliseerimise ja säilitamise etappides. Ainekood HVKU.03.032. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis.
Õppetöö käigus omandatud teadmistele praktilise väljundi pakkumine ning kogemuse saamine tööks kultuurikorraldusega tegelevas organisatsioonis. Kultuurikorralduse praktika võib läbi viia ka muuseumis/galeriis, kui ülesanded on seotud praktilise tegevusega ürituse korraldamise juures. Ainekood FLKU.03.007. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis.
Praktika eesmärk on anda õppijatele kogemus erinevatest muuseumihariduse programmidest ja nendega seotud tegevustest. Praktika käigus osaleb õppija muuseumi haridusprogrammide (nt lastelaager, haridustund, näituse hariduslik programm) ettevalmistamises ja läbiviimises. Ainekood HVKU.03.031. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis.
Praktika eesmärk on anda õppijatele kogemus näituse loomise ja eksponeerimise erinevatest etappidest. Ainekood HVKU.03.030. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis.
Aine annab rakendusliku kultuurianalüüsi praktilise kogemuse ülikooliväliste koostööpartnerite juures (nt teine uurimisasutus, organisatsioon, ettevõte, MTÜ vm). Rakendusantropoloogia praktika läbimise eelduseks on mõne alljärgnevalt loetletud eeldusaine läbimine: etnograafiliste välitööde metodoloogia (HVKU.03.002); sissejuhatus rakendusantropoloogiasse (HVKU.03.004); folkloristlikud välitööd (FLKU.04.051). Ainekood FLKU.03.091. Tutvu ainekavaga õppeinfosüsteemis.
Etnoloogia osakonna praktikapartnerid on:
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.